Contraflam®

Amstelveen

Contraflam® zapewnia najbardziej zaawansowane właściwości bezpiecznego szkła, przy jego dużej uniwersalności.

Zapewniając bardzo skuteczną redukcję promieniowania cieplnego przez okres od 30 do 120 minut, CONTRAFLAM® zawiera warstwę pośrednią, która w razie pożaru staje się matowa i działa jako osłona termiczna. Ta przydatna właściwość szkła minimalizuje panikę wśród osób, które muszą zostać ewakuowane z budynku. Takie szkło może być wykorzystane w drzwiach, ściankach działowych, klatkach schodowych, fasadach lub świetlikach i jest dostępne w wielu wariantach.

Zachowując korzyści, jakie dają ognioodporne właściwości standardowego produktu Contraflam® , cieńsza wersja Contraflam® Lite również zapewnia ochronę przed płomieniami, dymem i toksycznymi gazami.

Contraflam® Horizontal to, jak sama nazwa wskazuje, szkło zaprojektowane specjalnie dla zastosowań poziomych, takich jak płaskie dachy. Jest laminowane od spodu, co zapewnia ochronę w przypadku pęknięcia szkła.

Contraflam® Structure to bezramowe szkło do gładkich przeszkleń we wnętrzach i na zewnątrz, wtapiające się optycznie w otaczającą architekturę.

Gdy potrzebne jest szkło o kształtach zakrzywionych, oferujemy Contraflam® Contour.

Dla zapewnienia efektywnej izolacji cieplnej, wszystkie produkty Contraflam® mogą być wytwarzane jako izolujące elementy przeszkleń Climaplus® lub Climatop®.