Účinná ochrana, zaručená odolnost

Produkty společnosti Vetrotech chrání lidi, budovy i majetek před všemi druhy útoků. Banky, vládní budovy, školy, letiště, nádraží, obchody a nákupní centra – to vše jsou potenciální cíle a vyžadují co nejpřísnější ochranu.

Naše bezpečnostní skla vám nabízí účinnou ochranu bez ohledu na typ budovy. Skla Vetrogard® a Polygard® z naší řady PROTECT dokážou odolat nejrůznějším pokusům o násilné vniknutí. Tato vysoce bezpečnostní skla chrání před útokem za použití nástrojů – počínaje masivním francouzským klíčem až po výkonné vrtačky a brusky. Naše neprůstřelné sklo chrání proti střelným zbraním až do ráže 20 mm. A naše sklo odolné proti výbušným zařízením dokáže odolat tlakové zátěži až 200 kPa.

Skla Vetrogard® a Polygard® jsou tak odolná, že mnoha typům střel dokonce zabrání vůbec proniknout do hmoty skla a výbuchy nezpůsobí jejich roztříštění. V závislosti na zvolené variantě bývá sklo někdy opatřeno mezivrstvou. V takovém případě zůstanou i při rozbití skla jeho fragmenty vázány na tuto mezivrstvu. Toto bezpečnostní opatření je neocenitelné pro veškeré budovy jako další prvek chránící osoby nacházející se v těsné blízkosti.

Naše řešení odolávající střelbě a výbuchům určená pro použití v budovách nesou označení CE a splňují nejpřísnější výrobní normy (AVCP System 1) s cílem chránit životy lidí. Veškerá skla s touto certifikací musí být pravidelně kontrolována nezávislými zkušebnami, aby bylo možno potvrdit, že plní evropské výrobní směrnice.

Skla Vetrogard® a Polygard® lze rovněž kombinovat s našimi protipožárními produkty i mnoha dalšími komfortními a funkčními řešeními.

Nabízíme rovněž skla Vetrogard® Pro a Polygard® Pro, což jsou produkty nabízející různé úrovně odolnosti. Takovéto produkty mohou kupříkladu zahrnovat odolnost proti střelbě ze zbraní různých ráží v kombinaci s odolností proti útokům výkonnými vrtačkami.