Síla inovací

Společnost Vetrotech je hrdá na to, že se pohybuje na světové špici v oblasti technologií bezpečnostních skel. Od chvíle, kdy Norbert Giesbrecht koncem 19. století v Bernu založil svou sklářskou firmu, neustále hledáme nové způsoby, jak vyrábět sklo chránící lidi, budovy, plavidla a majetek.

Náš přístup je tradičně založen na inovacích. Tento přístup nás žene vpřed a pomohl ze společnosti Vetrotech Saint-Gobain vybudovat předního světového výrobce skla. Stálý důraz kladený na inovace představuje významnou složku našeho úspěchu. To je dobře patrné v našich rozsáhlých výzkumných testovacích zařízeních &, což je oblast, do níž neustále investujeme, abychom mohli vyvíjet udržitelná a ekologická řešení pro stavebnictví.

Naše testovací laboratoř požární odolnosti v německém Herzogenrathu, uvedená do provozu v roce 2013, je naším sedmým zařízením tohoto typu. Díky této špičkové laboratoři můžeme zákazníkům a obchodním partnerům nabídnout odbornou a důvěryhodnou podporu v procesu vývoje a zkoušek jejich produktů.

Ve všech našich laboratořích podrobujeme naše nové produkty důkladným testům, což nám umožňuje produkci moderních a inovativních řešení v oblasti bezpečnostních skel. Tyto inovace se však netýkají pouze typu ochrany, který má to které sklo nabízet, ať už jde o požární odolnost, neprůstřelnost, odolnost proti výbuchu či útoku. Náš výzkum a vývoj vede k vytváření &přizpůsobivějších a rozmanitějších řešení, než kdy dřív, přičemž zároveň zajišťuje nekompromisní funkčnost odolávající všem současným hrozbám.

Dokážeme dnes vyrobit větší a tenčí tabule než dříve, umíme je zabudovat bez rámů, a umožnit jim tak splynout s okolní architekturou, a dokážeme také celkový systém učinit podstatně pružnějším, UV stabilnějším a energeticky účinnějším. A nejen to, jsme rovněž schopni do nejrůznějších aplikací integrovat možnosti pro ochranu před hlukem, slunečním světlem i ochranu soukromí.

V současnosti jsme držiteli více než 20 světových patentů, přičemž další patenty čekají na své schválení. Testování v přípravné fázi je zásadním článkem vývoje našich produktů a klíčem k našemu dlouhodobému úspěchu. Zaručuje rovněž to, že se naše inovace posunou na novou úroveň. Díky stále silnějšímu důrazu celosvětově kladenému na oblast udržitelnosti se snažíme rovněž aktivně přispívat k tomu, aby naše produkty splňovaly nejnovější doporučení a směrnice.