Požárně zkušební laboratoř

Existuje jen málo rizik, jež budovy a plavidla – nemluvě o lidech – ohrožují více než požár. Proto věnujeme tolik času rozsáhlému výzkumu a vývoji, jež nám umožňují vyrábět produkty s výjimečnou protipožární odolností.

Dosáhnout takového cíle pro nás nebylo snadné. Museli jsme rozsáhle investovat, abychom pro své produkty zajistili stupeň bezpečnosti, který poskytuje maximální ochranu i v těch nejnebezpečnějších situacích.

Náš certifikát ISO/IEC 17025 pochází od Mezinárodní zkušební laboratoře protipožární ochrany (International Fire Testing and Services – IFTS) v německém Herzogenrathu (původně sídlící v Bernu). Každý rok zde provádíme stovky zkoušek zabezpečujících splnění řady mezinárodních norem a regulačních předpisů jednotlivých zemí. Pod dohledem odborníků zaměstnaných třetí stranou vystavujeme své produkty těm nejnáročnějším podmínkám, tlakům a teplotám, které dosahují mnoha stovek stupňů Celsia.

Vetrotech fire testing lab brandschutz IFTS Herzogenrath

Naše zkoušky se však neomezují na sklo. Provádíme zkoušky špičkových systémů rámování včetně nerezavějící oceli, hliníku a dřeva. Naše řešení spadají do mnoha kategorií, od třídy „pouze odolnost“ (E) přes třídu „snížená radiace“ (EW) až po třídu „plně izolační“ (EI). Všechny tyto třídy mají rámy s požární odolností od 30 minut až do 120 minut.

Teploty, o které jde, jsou velmi vysoké, což dále dokládá odolnost našich výrobků. Například při zkoušce skla se zpěňující vrstvou teplota na jedné straně skla dosáhla více než 500 °C, zatímco na odvrácené straně byla pouze 37 °C. Teplota na povrchu skla na první straně dosáhla 704 °C, zatímco na odvrácené straně byla teplota povrchu skla pouhých 113 °C.

Naše pokračující snaha zajišťovat co nejkomplexnější služby nás přivedla k tomu, že nabízíme služby mezinárodního týmu požárně zkušebních techniků, kteří mohou našim zákazníkům poskytovat podporu přímo na místě.

Naše produkty jsou kromě protipožární odolnosti certifikovány i z hlediska požadavků mezinárodních norem montáže skla, se zajištěním ochrany proti náhodným nárazům, vandalismu a útoku pomocí střelby a výbuchů.