Contraflam®

Amstelveen

Contraflam® přináší špičkové vlastnosti bezpečnostního skla, vysokou ochranu proti požáru, spolu se značnou mírou flexibility.

Contraflam® obsahuje termoaktivní mezivrstvu, která v případě požáru zneprůhlední a funguje jako tepelný štít. Díky tomu nabízí velmi účinné omezení prostupu sálavého tepla a omezení vysokých teplot po dobu 30 až 120 minut. Tato užitečná vlastnost pomáhá minimalizovat paniku mezi evakuovanými osobami. Je možné je použít na dveře, příčky, schodiště, fasády či světlíky, přičemž nabízíme mnoho jeho variant.

Tenčí varianta s označením Contraflam® Lite disponuje stejnými vlastnostmi v oblasti odolnosti jako standardní produkt Contraflam® a je určena zejména pro odolnosti třídy EW. Tento produkt i při malé tloušťce dokáže nabídnout vysokou ochranu před ohněm, dýmem a toxickými zplodinami až po dobu 120 minut

Jak už jméno napovídá, je produkt Contraflam® Horizontal určen speciálně pro vodorovné a šikmé aplikace, jako jsou střechy, světlíky, podlahy. Ze spodní strany je laminovaný, což představuje ochranu při eventuálním prasknutí.

Contraflam® Structure je bezpečnostní protipožární sklo určené pro takzvané bezrámové zasklení, bez nutnosti použití vertikálních rámových profilů.

Potřebujete-li ohýbané protipožární sklo, pak je ideální volbou Contraflam® Contour.

Je-li třeba dosáhnout lepší tepelné izolace, pro aplikace do vnějších plášťů, pak lze všechny produkty řady Contraflam® dodat ve stavbě izolačního dvojskla, nebo trojskla Climaplus® nebo Climatop®.